Něco, v čem jsem dobrá

26. června 2014 v 19:59 | Arielle |  Myšlenky


___1. ZPĚV___

Zpívam odmalička. Když jsem začala chodit na hodiny zpěvu (po několik letech, kdy mě každej díky mýmu zpěvu vychvaloval až do nebes), bylo mi 6-7. Nějak moc mě to nebavilo, ale měla jsem skvělou učitelku, kterou jsem měla hrozně ráda. Musela jsem zároveň chodit na hudební nauku, ze který jsme vždycky měla čtyřky a pětky, jelikož jsem uplně nesnášila učit se noty a tak podobně. Říkala jsem si, k čemu potřebuju nějaký noty. Je pravda, že doteď jsem žádný podobný znalosti nepotřebovala. Na zpěv jsem chodila do nějakejch 12ti let. Moje učitelka byla operní zpěvačka a byl to jeden z důvodů, proč mě ten zpěv nebavil - zpívala jsem hlavně tim hlavovým, "operním" tónem. Potom jsem se přestěhovala a asi rok jsem chodila k jiný učitelce, která už tak dobrá nebyla, ale aspoň jsem zpívala to, co mě bavilo. Potom jsem nějakou dobu nezpívala, a dalo by se říct, že ani teď moc nezpívam. Já bych hrozně ráda, ale nemam kde - tam, kde bydlim, můžu sotva nahlas promluvit. Což mě dost mrzí. Občas zajdu za mým bejvalým učitelem na kytaru a něco si zazpíváme, zahrajeme, udělal mi i 2 nahrávky - covery písniček. Jednu už tady mam v rubrice Moje tvorba -> Covery písniček. Druhá je tady, kdyby si chtěl někdo poslechnout. Je to cover písničky Gods and Monsters od Lany Del Rey.___2. KRESLENÍ___

Zase něco, za co jsem byla chválená už... no, znáte to, od školky, ve školce, ve škole, na výtvarce, mezi ostatníma, a tak dále. Vlastně ani nemam pocit, že by to dřív byly nějaký moc dobrý kresby. Uměla jsem sice kreslit o něco líp než ostatní, ale umělecký výtvory to rozhodně nebyly. Ale asi to bylo natolik dobrý, aby taťka usoudil, že bych měla jít na uměleckou. Taky mě bavilo různý tvoření ve Photoshopu, upravování fotek.. Na umělecký jsem se naučila velký prd. Škoda. Jediná záliba, co mi ohledně kreslení zůstala, je kreslení potrétů. Nebaví mě ostatní patlací techniky jako jsou tempery, vodovky,·akvarel, olejovky. Občas možná uhel. Ale mam ráda, když se můžu vykreslovat s detailama. Na jednom portrétu dělam obvykle okolo 6ti hodin. Zase jich tady na blogu mam pár na ukázku. Teda, konkrétně 2. Mam jich dohromady asi 15-20, ale moc se mi nechce zveřejňovat tady starý kresby. Ale dam sem jednu novější. James Dean. Jo, zrovna tohle byla docela rychlá kresba.
___3. PSANÍ___

Ok, v první řadě, talent na psaní mam jen když se to týká mě. Myslim jako například básničky. Vyjadřování nálady, pocitů, atmosféry. Ale málokdy mi jde něco prostě úplně vymyslet. Z ničeho. Vždycky jsem chtěla napsat knížku, ale myslim, že právě tohle je důvod, proč jí zřejmě nikdy nenapíšu - nemam fantazii. Občas od někoho uslyšim, že jsem kreativní, nebo něco na ten způsob. Jenomže to je omyl. Kresby dělam podle fotky. Písničky jenom přezpívávam. Básničky jsou založený na mých pocitech a situacích, ve kterých jsem. Ale psaní mě i přesto baví. Akorát asi nikdy nebudu patřit ke spisovatelům. ;)

Řekla bych, že to jsou asi takový 3 věci, ve kterých jsem nějakým způsobem dobrá. Když se zamyslim nad maličkostma, možná mě ještě něco málo napadne.

- jsem naprosto skvělá v nicnedělání. Opravdu, řekla bych, že málokdo to umí líp.
- umim se dobře líčit. Teda, nemyslim konkrétně jen sebe, ale obecně jsem dobrá v líčení, make-upu. Baví mě to.
- hraní her. Sice už jsem docela dlouho žádnou nehrála a nemůžu sama sebe nazývat gamer, ale videohry mě baví a dřív jsem je hrála celkem aktivně. Nedělá mi problém se v nových hrách orientovat.
- angličtina. Do šestý třídy jsem v ní byla skoro nejhorší ze třídy, od sedmý nejlepší. Tak to zůstalo až do teď. Bohužel, sice můžu bejt nejlepší ze třídy, ale furt to neni dost.
- nevim, jestli to je zrovna dobrá vlastnost, ale jsem dost tvrdohlavá.
- kamarádství. Když už se s někym bavim v dobrým, nepomlouvam ho za zády. Umim udržet tajemství.
- hudba. Mam hudební sluch a v hudbě se docela vyznam. Ne nějak extrémně, ale vzhledem k tomu, že mam ráda převážně rock (i když v poslední době teda posloucham hlavně pomalejší hudbu), se neřadim do skupiny tuctových lidí, co ví o hudbě úplný prd.


Možná bych toho vymyslela víc, ale v tuhle chvíli mě nic moc dalšího nenapadá.
Mimochodem, tady si můžete přečíst kámošův článek na to samý téma. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama