Don't kill yourself

19. července 2014 v 1:49 | Arielle |  Zaujalo mě
Mam trochu problém ze zařazováním článků k tématu, stejně jako nevim, jaký rubriky pod co dávat, jestli pod Myself, nebo pod Others, protože v podstatě všechno píšu já, nic neni odnikud zkopírovaný, max. videa, nebo text písničky. Ale o tomhle tenhle článek neni. Vlastně jsem ho vytvořila proto, že mě na Tumblr zaujal jeden obrázek. Ehm, na tumblru mě zaujme každej druhej obrázek, chápejte, ale občas se najde pár takových, který v sobě maj prostě víc. Třeba zrovna tenhle.


Pokusim se tak nějak zhruba o překlad. Trochu jsem to pozměnila, protože doslova to prostě přeložit nejde.

než se zabiješ
pamatuj
že jsou zde místa
kde jsi nebyl
a věci, které jsi neviděl
a básně, které můžeš obdivovat
umění, které můžeš vytvořit
pole, která můžeš projít
lidmi, se kterými můžeš mluvit
hudba, kterou můžeš pochopit
hry, které můžeš vyhrát
a knihy, které můžeš přečíst.
takže proč
bože, proč
si přeješ
být mrtvý?

Hrozně mě to vzalo, když jsem si to přečetla poprvý. Je to jednoduchý a krátký, ale silný. Nikdy jsem nepochopila lidi, co prostě nechtěj žít. Který radši zvolí smrt. Chápu zoufalství. Chápu bezmocnost. Chápu co to je, nemít k ničemu vůli. Znam to až moc dobře. Ale v životě by mě nenapadlo sáhnout si na život. Ať je to jak chce a ať jsme v jakýkoliv situaci, život je jednou dar a byl nám danej z nějakýho důvodu, a zabít se, to je to největší sobectví, říkejte si, co chcete. Neni to únik. Je to zbabělej útěk. Ukážete tim, že jste moc slabý na to, abyste jakkoliv bojovali. Jo, věci se nedaří. Život je občas na hovno, ale i kdybysme měli trpět několik let v kuse... VŽDYCKY se to zlepší. Nikdy v tom nezůstaneme napořád. Smutek po čase odejde. Bolest neodejde, ale zeslábne. A vždycky je tady nějaká cesta, i když se to na první pohled nezdá. Když se teď zpětně ohlídnete na chvíle, kdy jste byli v koncích, určitě vidíte jiný řešení, než jaký jste viděli tehdy. Všechno chce čas. Ale ať se děje cokoliv, nevzdávejte to. Jo, a tahle písnička vám spolehlivě zvedne náladu :)

Nickelback - Lullaby

Vypadá to, jako bych tohle psala proto, že jsem sama v nějaký depce. Ale neni to tak. Ale znam pár lidí, kterým by pomohlo, kdyby si tohle uvědomili. Kdyby přestali přemejšlet způsobem, jakým přemejšlí. Protože smrt nikdy neni východisko. Nikdy, ať jste jakkoliv na dně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama