Minulý pátek..

20. července 2014 v 17:59 | Arielle |  Duchařina
Slyšel jsem o místě v okolí mého bydliště. Je to na jedné silnici, která vede z nově vyrostlých aljašských lesů v jednom z těchto údolí.

Prý když jedete po této cestě v den, kdy slunce svítí tak silně, že se vám až zdá, že vidíte černobíle, můžete narazit na dívku kráčející po kraji silnice.

Údajně jde snadno poznat, protože ať je jakékoliv počasí, má na sobě těžký vlněný kabát a na uších nadrozměrná sluchátka podobná těm Skullcandy, které můžete sehnat v obchodě.

Podle tohoto příběhu, pokud zpomalíte a pojedete vedle ní a stáhnete okýnko, uslyšíte ji, jak si zpívá. Podle některých je to písnička "Gloomy Sunday" od Rezsoa Seresse.

Když ji přerušíte a na něco se jí zeptáte předtím, než píseň dozpívá, její odpověď prý bude "nevzpomínám si", a v dalším městě, do kterého přijedete, budete zatčeni za únos a vraždu této holčičky.

Nicméně pokud počkáte, až dozpívá píseň, a poté se jí zeptáte na otázku, která zní "Kdy naposledy sněžilo?" - a nezáleží na tom, v jakém ročním období se jí na to zeptáte - odpoví vám třemi možnými odpověďmi.

Pokud řekne "Čtvrtek," budete jako by nic pokračovat v cestě, ale přestože budete schopni vidět a ovládat své jednání, bude se vám zdát, jako by se to vše dělo skrz hustou mlhu, jako byste spali. Po zbytek života budete žít v tomto prázdném stavu snění a až zemřete, vaše duše bude odsouzena k černé prázdnotě.

Zní-li její odpověď "Dnes," potom máte mnohem větší štěstí. Do své cílové stanice dojedete bez jakýchkoliv potíží a po návratu domů zjistíte, že se vaše největší přání stalo skutečností.

Ale.. pokud odpoví "Minulý pátek," potom ať se nad vámi duchové smilují.

Na rok zmizíte, nikdo nebude mít nejmejší tušení o tom, kde jste, a vaše rodina vás v zoufalství prohlásí za mrtvého.

Následující rok, až bude sníh tát, bude vaše tělo nalezeno visící na starém černém smrku v jedné z těchto bažin. Váš obličej bude vyžraný a tělo bude v takovém rozkladu, že budete identifikován pouze na základě vašich zubních záznamů.

Nicméně, vaše duše bude uvězněna. Bude nucena chodit právě po té samé cestě, každý den, kdy bude slunce svítit tak jasně, až se bude zdát, jako by vše bylo černobílé.

Jak tohle vím? Nikdy jsem to sám nezažil, pouze jsem slyšel všechny ty příběhy. Ale také zde žiji většinu svého života, takže vám můžu s naprostou upřímností říct, že před 6 lety tato entita nebyla holčička, ale malý kluk.
Potom našli mou sestru.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | Web | 21. července 2014 v 5:30 | Reagovat

Omlouvám se, ale článek jsem si nepřečetla, protože vím, jak to dopadá, když si přečtu něco strašidelného... Jsem potom ještě větší posera než za normálního, nevyděšeného stavu. :D Stačilo mi přečíst si: Vaše tělo visící na starém stromě (nevím, jestli je to tam tak doslovně) a něco o uvězněné duši a radši víc číst nebudu...
Chtěla jsem ti ale poděkovat za tip. :) Asi dám na vaše rady a udělám nějakou challenge. :) Ještě jednou ti moc děkuju, protože třeba o tom creative writing jsem nevěděla. Já vím, mám se stydět. :D

2 Arielle Arielle | E-mail | Web | 21. července 2014 v 8:22 | Reagovat

[1]: Jo, to naprosto chápu, já jsem hrozně statečná přes den, to třeba koukam i sama na horory, ale v noci je to horší :D To jsem pak schopná bát se i úplných kravin :D
A nemáš zač, já o tvůrčím psaní vim docela dlouho, ale nikdy jsem úplně přesně nevěděla, o čem to je, až donedávna. Každopádně je na tom fajn, že  toho k tomu na netu najdeš spoustu a pokud se dáš na creative writing, tak máš pořád co psát :D :) Tak hodně štěstí, a určitě dej vědět, jestli s tim začneš, budu to sledovat! :)

3 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 27. července 2015 v 13:26 | Reagovat

Hodně se mi líbí ten konec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama