Svítá

23. července 2014 v 5:28 | Arielle |  Myšlenky
A přichází to znova. Ty bezesný noci, kdy prostě nemůžu spát. Ne, neni to nějakýma depkama - ty naštěstí nemam, pořád jsem spokojená, a to říkam ve vší upřímnosti. Jenom radši nespim. Nechci sny. Nemam hezký sny. Už dlouho ne. Je 5 hodin ráno a venku se pomalu rozednívá. Nejsem nějak extrémně unavená, spíš mě jen bolí hlava. Byla bych nejradši, kdybych nemusela spát vůbec. Ale to bohužel nejde, takže si pujdu alespoň na chvíli odpočinout. Radši usínam za mírnýho světla, než za úplný tmy. Ve tmě se mi neusíná dobře, ani v tichu. Nevim, čeho se tak bojim. Pomalu mi dochází síla toho citátu od Stephena Kinga:

"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."

Neni tu čeho se bát. Jenom sebe samých. Nejsou to nějaký příšery, kterých se bojíme. Je to náš vlastní strach. A ten je v nás, nikde jinde. Ale jak se tohohle zbavit? Těžko. Nemůžeme se zbavit strachu, stejně jako se nemůžeme zbavit smutku, radosti, lásky a jiných citů. Je to přirozenost.

Ale co když se člověk začne ve svých obavách ztrácet? Co když začne žít tak, aby mu nemohlo nic ublížit? Co když se bojí všeho, na co se podívá a ve všem vidí jenom hrozbu? Tenhle člověk dovoluje, aby ho ovládali jeho obavy, aniž by si to uvědomoval. Ale copak to jde zastavit?

5:16. Přijdu si trochu jako v jiný realitě. Málokdy se mi stane, abych byla vzhůru i přes svítání. Je to pěkný, vidět zároveň setmění i rozednění. Ale asi to neni dobrý. Člověk by měl spát, když je tma a aktivně něco dělat, když je světlo. Využívat dne, odpočívat v noci. Probudim se kolem desátý hodiny odpoledne a jdu spát okolo 4 hodiny. Je to špatně? No a co. Kdo mi to zakáže? Mý strachy mi to akorát s radostí dovolí. Proč ne?

Padá mlha. Ale stejně bych řekla, že dneska nebude hezky. Teda, pro mě pojem "je hezky" znamená něco trochu jinýho, než pro ostatní. Miluju déšť a bouřky. Takže když je takovýhle počasí, jsem nejspokojenější.

Jo, už 2 dny překládam knížky na tý stránce, o který jsem se předtim zmínila. Baví mě to, hrozně moc. Konečně alespoň dělam něco, co druhý lidi potěší. O to víc potěší komentáře, ve kterých druhý děkujou za překlad. Člověk potom ví, že to někdo dokáže ocenit, a to je super pocit. Když překládam, ponořim se do úplně jiný reality. Čas potom běží šíleně rychle.

Ztrácim pojem o čase.

Ale vim, že už je dost brzo na to, abych šla spát.

Takže dobrou noc. Vlastně dobrý ráno. A myslete na mě, ať se mi konečně zdá něco hezkýho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Papája Papája | Web | 23. července 2014 v 8:51 | Reagovat

přeji krásné sny ;)

jak to s tím spánkem budeš dělat o školu? jestli máš nějaký strach, tak se s ním poper a nebo zkus vyhledat odborníka, protože bez spánku to takhle dál nejde

2 Arielle Arielle | E-mail | Web | 23. července 2014 v 12:17 | Reagovat

[1]: Takhle, nemam problém se ke spánku přinutit, o to nejde. Spíš prostě spát nechci - nejsem unavená, nechci usínat ve tmě a tichu, nechci ty hnusný sny, co mam každou noc. Ale když musim, tak spát jdu a dejme tomu do nějaký půlnoci usnu.
Jenom prosím nechci slyšet větu "zkus vyhledat odborníka" :D Protože osobně jsem zastáncem názoru, že psychiatra/psychologa potřebujou jen lidi, který maj opravdu vážný problémy. Mam pocit, že teď už má psychologa úplně každej, jenom proto, že nemaj dost odvahy na to, aby si vyřešili vlastní problémy a myslí si, že je za ně vyřeší někdo jinej, když budou dělat, jaký jsou chudinky.
Například, v rodině máme docela nepěkný sklony k depresím. Plus vždycky jsem měla lehkou antisociální fobii. Ale to za mě žádnej psycholog nevyřeší, natož prášky! Antidepresiva jsou to největší svinstvo, jaký člověk vůbec může pozřít. Lidi se naučili řešit problémy přes jiný lidi a to je špatně. Peru se s tim sama a je to rozhodně lepší než mít pocit, že  nejsem schopná žít sama se sebou. Amen. :D

3 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 21:12 | Reagovat

Ďakujem, to je dobrý nápad, tieto kvietky vyrábam aj na zákazku, tam napíšem, že si to môžu ľudia objednať aj ako prsteň alebo náušnice, dík za tip :-).

A čo sa týka spánku, tak spi pri nočnom svetielku a pusť si ventilátor, ak ti vadí ticho a tma. Teraz je to vlastne jedno, ale pravda, čo ak začne škola?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama