Mumford & Sons - Hopeless Wanderer

13. října 2014 v 15:38 |  Hudba

Mumford & Sons - Hopeless Wanderer


Kapelu Mumford & Sons sice znam, ale moc písniček jsem od nich neslyšela. Mam takovej blbej zvyk, že když je nějaká kapela nebo interpret moc známej, tak si od něj nic nepouštim, nebo si maximálně pustim jednu písničku a rovnou jí odsoudim. Ale dneska jsem si pustila Hopeless Wanderer od týhle skupiny a musim říct, že se mi fakt hodně zalíbila. Jak klipem, tak hudbou. Co se týče kombinace klipu, hudby a textu, myslim, že právě to je trošku jiný, než u jiných písniček. Text je totiž vcelku smutnej, ale klip optimistickej, ke konci dost komickej a jakoby parodující. Jako by si z toho neštěstí dělali srandu, a to se mi líbí. Člověk si řekne, že z každý situace si můžeme vzít něco dobrýho a nebrat všechno tak strašně vážně. U písniček málokdy úplně porozumíte textu a právě text je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Tady se dobře sešla kombinace jak dobrý hudby, tak textu i videoklipu. Většině textu jsem ale neporozuměla, tak jsem trochu hledala na netu a našla jsem docela zajímavý vysvětlení. Ale abyste věděli, jak zní text písničky, dávam odkaz na text a překlad (na překlad většinou moc nekoukam, protože pokud ten člověk vyloženě nezná význam tý písničky, nemůže to ani dobře přeložit). TEXT A PŘEKLAD.

Význam textu:

1.) Za prvý to můžeme brát hlavně z citovýho hlediska. Můžou zpívat o člověku, kterej se bojí se do někoho zamilovat, bojí se, že bude spoutanej, protože se celej život potuloval.
"Hold me fast because I'm a hopeless wanderer" Chce se změnit a míří tuhle větu na člověka, pro kterýho je ta písnička zřejmě napsaná.
"Wrestled long with my youth" Tohle zní trochu jako by nechtěl zestárnout a proto se nikdy neusadil. Myslí si, že když bude dál utíkat od povinností, zůstane pořád mladej.
"And I will remember the words that you said you brought me out from the cold, now how I long how I long to grow old"
"And I will learn to love the skies I'm under" Naučí se, jak zůstat na jednom místě, zestárnout a bejt šťastnej, dokud je s těma, který miluje. Mam z toho pocit, jakoby nabádal toho, koho miluje, aby změnil jeho způsoby.

2.) Biblický obrazy. Ráda bych to vysvětlila všechno, ale je toho hrozně moc. Obecně je o týhle skupině známo, že v písničkách hodně odkazujou na Bibli. Příklad:
I think the first verse refers to the Garden of Eden and how Adam and Eve felt shame and wanted to hide, but ultimately it is better to be known fully than to hide. "I will call you by name/ I will share your road" is reminiscent of Saul's conversion into Paul when he is called by name on the road to Damascus. There are other moments in the Bible when people were joined on the road by Jesus. The "click in my head" can refer to how some Christians choose to remember scripture as a way to return to the right course (Prov. 3:5-6).
I think the song shifts in perspective, being a hopeless wanderer in the portions that are "leave that click in my head" and God/Jesus/Holy Spirit in response "When your hope's on fire...I will share your road." I see it as a moment of re-conversion, so to speak.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama