Červenec 2015

Lana Del Rey - West Coast

28. července 2015 v 17:59 Covery písniček
Tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych dojela do zkušebny, vzala s sebou tunu nahrávacích potřeb a přístrojů a něco nahrála. Vlastně to je můj první cover s lepším vybavením, tedy celkově kvalitnější. Vím, že mi to tam občas trošku ujíždí, to musím ještě napravit. A video je provizorní, abych to mohla hodit na youtubko.
Když si to poslechnete a napíšete mi svůj názor, budu moc ráda :)


Moje nudný líčení, aneb první a poslední holčičí článek

27. července 2015 v 10:49 Návody
Napadlo mě, že tu ještě nemám žádnej čistě "holčičí" příspěvek, takže jsem si udělala egoistickou chvilku a rozhodla se, že sem dám fotky mýho každodenního líčení. Teď o prázdninách se teda nelíčím skoro vůbec, ale když už, tak takhle. Samozřejmě styl každodenního líčení každých pár měsíců měním, protože mě to po chvíli začne nudit. Jen abyste věděli dopředu, nechystám se vám tu deseti větama popisovat, jak si maluju linku na oko. Uvidíte prostě jen takovej postup.9 snových znamení, které byste neměli ignorovat

26. července 2015 v 15:19 Duchařina
Někdo považuje sny za nepodstatné a jakousi automatickou věc. Jsou ale mnohem víc než to. Často vám můžou naznačit nemoc, vystihnout, jak se cítíte, poradit, nebo dokonce předpovědět budoucnost. A také přitahují vaši pozornost k věcem, které byste neměli zanedbávat. Potom už je jen na vás, jak s tím naložíte. Sny nám pomáhají porovnávat informace a na základě skrytých významů nabízet řešení. Každému člověku se zdá průměrně 6-8 snů za noc. Pokud vám někdo říká, že se mu sny vůbec nezdají, pak je to nesmysl - pravděpodobně si je jen nepamatuje. A nejlépe se samozřejmě pamatují ty špatné.

1.) Zabíjíte lidi
Prokázalo se, že ti, kterým se zdá, že zabíjejí druhé, jsou v reálném životě o poznání agresivnější. Násilí ve snech může také poukazovat na zdravotní stav - například lidé trpící demencí nebo Parkinsonovo chorobou mají pravidelné sny o smrti a o zániku.

2.) Jste nazí na veřejnosti
Už se vám někdy zdálo o tom, že jste byli nachytaní nazí někde na veřejnosti? Může to poukazovat na vaši úzkost týkající se sebe sama nebo strach z toho, že budete souzeni. Pokud se tyto sny pravidelně opakují, rozhodně byste jim měli věnovat pozornost. Pokud se vám ale tento sen zdá jednou za čas, nemusíte se ničeho obávat.

3.) Vyrážka
Pokud ve snu máte vyrážku na těle, pak vám vaše podvědomí naznačuje, abyste přehodnotili situaci. Vyrážka často symbolizuje potlačený vztek a frustraci, často spojené s pocitem toho, že vás někdo tlačí k tomu, abyste udělali rychlé rozhodnutí.

4.) Balónky
Zdá-li se vám o praskajících balónkách, může to znamenat, že máte pocit, že se vaše sny a naděje hroutí. Pokud balónky stoupají k obloze, může to poukazovat na konkrétní životní situaci či frustraci, kterou se snažíte překonat. Černé balónky naznačují deprese, která vzniká následkem dané situace. Pokud se vám takové sny zdají pravidelně, možná by bylo dobré změnit některý z aspektů vašeho života.

5.) Zbraně
Sny o zbraních často značí problémy se vztekem a agresivitou. Pokud se vám zbraň ve snu zasekne, může to znamenat, že se cítíte frustrovaně z toho, že situace neprobíhá podle vašich plánů. Snaží-li se vás někdo zastřelit, poukazuje to na nedostatek vaší kontroly.

6.) Padání
To, že ve snech padáte, je více než běžné. Velmi jasně to ukazuje na ztátu kontroly v reálném životě. Jste znepokojení kvůli něčemu, co jste nechali být? Pokud padáte zády k zemi, mohlo by to znamenat, že se snažíte předejít špatné situaci. Až se vám příště bude zdát o tom, že padáte, snažte se vybavit si, jestli vás onen pád děsil, nebo ne. Pokud ne, pak sen znamená přesný opak - jste si jistí, že situaci vyřešíte nebo překonáte.

7.) Vlasy
Ve snech mají vlasy často sexuální význam. Cítíte-li vlasy někoho jiného, mohlo by to znamenat, že doufáte, že se s dotyčným fyzicky sblížíte. Pokud vám vlasy vypadávají, ukazuje to na strach ze stárnutí a ztráty sexuální výdrže. Stříhání vlasů značí změnu v momentální situaci nebo ztrátu síly a kondice.

8.) Vrány
Vrány ve snech obvykle symbolizují smrt a negativní emoce. Zdá se vám o vránách, které na vás útočí? Pak to může zrcadlit váš současný problém, který byste měli řešit a místo toho se ho snažíte odsunout pryč.

9.) Někdo vás pronásleduje
Pokud se vám často zdá, že vás někdo pronásleduje a honí, může to poukazovat na reálnou situaci, od které se snažíte utéct. Čelíte důležitému rozhodnutí nebo změně? Pokuste se tomuto strachu čelit místo toho, abyste od něj utíkali. Je také doporučeno se ve snu ohlédnout a podívat se, kdo vás pronásleduje. Mohlo by to vysvětlovat zdroj vašeho strachu.- inspirovala jsem se a překládala odtud

Pořídila jsem si osmáka

10. července 2015 v 13:19 Novinky - zážitky
Před pár dny jsem si konečně koupila nějaký zvířátko, konkrétně osmáka degu. Už jsem o něm snila pár měsíců a teď jsem si ho konečně mohla pořídit. Na začátek bych chtěla říct, že je tenhle článek psanej z pohledu zvířete, přišlo mi to trochu zajímavější, rozhodně nemám ráda mluvení za někoho typu "už nám narostly zoubky" a fotky s popiskem "koukejte, už umím chodit", ale tohle mi přišlo takový fajn a ne tolik nudný, jako bych to popisovala ze svýho pohledu. Pro ty co neví, osmák je hlodavec původem z Chile, přezdívá se mu "chilská veverka" a je to úžasně společenskej tvor. Jsou to diabetici, nesmí se jim podávat cukr v jakýchkoliv formách, tzn. ani ovoce. Chovaj se zpravidla ve větších klecích, který vybavíte různýma větvema a hračkama, jelikož jsou dost akční a pokud nemaj v kleci dost zábavy, začnou se nudit. Doporučuje se je kupovat minimálně po dvou, vzhledem k jejich povaze - pokud se o ně nestaráte a netrávíte s nimi dost času (v případě, že máte jednoho), můžou umřít steskem. Takže to rozhodně není něco jako křeček nebo morče, kterých si téměř nemusíte všímat.
A teď už teda něco k prvním dvěma dnům :)1. den
Jsem v takový skleněný věci, ve který mě drží už nějakou dobu. Furt tu na mě koukaj lidi, ale jinak mi tu nikdo nevěnuje pozornost a docela se nudím. Jedinej kámoš, kterýho bych tu mohl mít, je daleko ode mě v další takový skleněný věci. Pak ke mně ale přichází ženská, kterou tu vídám často a snaží se mě napadnout. Bere mě za záda, ale já se peru a docela se mi to daří. Pak mě ale přemůže, obrátí mě bříškem k sobě a říká nějakým dvoum lidem, že jsem kluk. Pak mě najednou cpe do malý papírový krabice s otvorama. Dlouho nic nevidím a pořád to tak jakoby houpe a někdo venku mluví, ale už neslyším ostatní zvířátka, jenom ty hlasy. Houpe to nějakou dobu. Pak chvíli ne. Potom je až moc světla, tak vyběhnu ven a jsem v nějaký velký kleci. Je tu pár větviček a domeček. Pak taky mistička a seno. Zmateně běhám po větvích a přemýšlím, kde to vlastně jsem. Je to tu úplně jiný a to se mi vůbec nelíbí. Ty dva lidi, co mě sem přinesli, na mě pořád koukaj a říkaj mi nějaký nesmysly. Ta holka se na mě přes klec snaží sáhnout, určitě mi chce ublížit, tak jí pro jistotu párkrát pokousám.

2. den
Vstávám v sedm hodin a všechny tím probouzím. Docela mi zachutnala střecha mýho domečku, takže jí s oblibou okusuju a to co nejvíc nahlas. Jo a taky mě to v tý kleci moc nebaví, takže se snažím prokousat ven skrz mříže, ale nějak mi to nejde. Pořád u mě sedí ta holka a mluví na mě jak na mimino. Samý "miláčku, zlatíčko, mumínku, ňuňánku," to je něco strašnýho. A pak si asi myslí, že se s ní budu mazlit a já přitom nejradši jenom běhám a mazlit se moc nechci. Dneska mě ale konečně pouští ven z klece! Pečlivě prozkoumávám každej roh v týhle místnosti a pro jistotu se alespoň dvacetkrát musím o všem přesvědčit, že to tam pořád je. Snažím se zalézt za postel a skoro mi tam uvízne hlava. Při sebemenším zvuku se lekám a pádím se schovat. Ta holka se mě snaží chytit a já jí s úspěchem utíkám. Pak se jí to za mýho velkýho protestu podaří a bere mě na takový to místo kde vždycky leží. Líbí se mi tam tak moc, že všechno samou radostí počůrám a pokakám.
No, pak mě tady chvíli nechaj samotnýho a když se vrátí, daj mi do klece takový dvě věci, který se mi taky hrozně líbí. První věc je taková mistička s pískem, kde se každou chvíli válím a druhá kolotoč, kterej mě teda zaujal nejvíc a nechci z něj vůbec vylézt.
Pořád dostávám nějaký dobroty, který pak už ani nechci, jak jsem jima přecpanej. Místo v domečku usínám v kolotoči, to se mi líbí víc.

2. noc
Jsou tři hodiny ráno a já se rozhodl, že bych si rád zaběhal v kolotoči. Hrozně se mi líbí ten zvuk, jak to vrže, když v tom běhám. Tak si tak běhám a běhám... A najednou slyším šustění a kroky. A za chvíli už u mý klece je ta holka a otvírá mi klec, což teda vůbec nechápu, takhle v noci. A co nechápu ještě víc je to, že se mě z toho kolotoče snaží vyklepat. A pak mi ho normálně položí na střechu domečku, takže v něm nemůžu běhat! Jsem z toho nesvůj a zlobím až do rána.