Srpen 2015

Jak jsem si vybrala pejska

17. srpna 2015 v 19:00 Novinky - zážitky
No, a je to tady. Celý život jsem chtěla psa a konečně se ho dočkám. Dost dlouho jsem tuhle touhu docela dobře potlačovala - především kvůli tomu, že jsem psa nemohla mít v bytě, nebo na intru, na koleji... Druhá věc jsou samozřejmě výdaje. Chytla jsem se toho tak měsíc zpátky (když přítel po několikáté zmínil, že vždycky chtěl vlastního psa) a před týdnem - dvěma už to bylo tak daleko, že jsem o tom mlela téměř celé dny.
(Ehm... možná si někteří z vás všimli, že v nějakých článcích píšu spisovně a v nějakých zase ne - píšu prostě podle nálady)
Několik dní jsem koukala na inzeráty na netu. Nikdy jsem se až tolik obecně o psy nezajímala (kromě toho, že jsem nějakého strašně chtěla), takže jsem sháněla bez PP. Nejdřív mě neskutečně uchvátil husky. Jenomže bydlím v bytě a husky je pes, který by měl být ideálně v domě se zahradou, navíc to může být dost nezvladatelný pes - můžete ho sice naučit poslušnosti, ale jakmile ho ovládnou jeho lovecké pudy, je úplně jedno, jestli vás za jiných okolností poslouchá na slovo. A rozhodně to není vhodné plemeno pro ty, kdo se psy nemají žádné zkušenosti z praxe - jako například já. Nehledě na to, že by to dopadlo tak, že pes by táhl mě, ne já jeho. Přítel básnil o border kolii. Nic jsem o nich nevěděla, takže jsem se k tomu nejdřív nepřikláněla. Ale po pár dnech pátrání po informacích o borderkách mi bylo jasné, že neexistuje jiná možnost.
Jak už jsem psala výš, nejdřív jsem sháněla bez PP. Ale potom, co jsem se dozvěděla z různých zdrojů rizika "bezpapírových" psů (většina pochází z množíren a od množitelů, ve většině případech nejde o čistokrevné psy, štěňata se rodí s genetickými vadami, vrozenými nemocemi a často pochází od fenek které jsou chované v hrozných podmínkách, atd...), jsem okamžitě změnila názor a řekla jsem si, že radši zaplatím dvakrát tolik, hlavně, když budu vědět, že nekupuju zajíce v pytli. Dostal se kě mně jeden inzerát, kde chovatelé prodávali 5 štěňat s PP a jedno z nich za poloviční cenu z důvodu neuchovnění - narodilo se s modrýma očkama, což není normální, pokud nejde o kolii blue merle. Takové štěně se nemůže např. účastnit výstav a "nesmíte" s ním dál množit, jeho štěňata by už průkaz původu nedostala. O to vlastně jde u psů s PP - zajistit čistotu plemene a vyhnout se možným rizikům vad a onemocnění. Samozřejmě se nikdy nemůžete úplně vyhnout nemocem. Ty přijdou v nezávislosti na genetice a často i následkem zanedbané péče.
Ale zpátky k modrookému štěněti - samozřejmě jsem hned volala na uvedené číslo v inzerátu. Bohužel mi bylo řečeno, že je pejsek už zamluvený. Pán mi nabídl jiná štěňata za plnou cenu. Dokonce se mě ani nesnažil přesvědčit o koupi jeho štěňat, ale prosil mě, ať nekupuju bez PP. Chvíli jsem litovala promarněnou šanci a chystala jsem se shánět jinde. Potom jsem si ale řekla, kde jinde seženu štěně borderky s papírama levněji než za 10 tisíc? Navíc, za pejska za jeho život dáte dohromady mnohem víc, než takovouhle částku. A tak jsem po chvíli psala pánovi, ať mi tedy jedno štěně zamluví. Šlo o vrh "C", takže jsme museli vybrat jméno na C. Nejdřív to měl být Caesar, nakonec jsem si prosadila jméno Cedric. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy se na štěňata pojedeme podívat a nějaké si vybereme. Moc jsem nevěřila tomu, že se mi nějaké bude líbit natolik, že bych si řekla "to je TEN pes". Chvíli jsme bloudili po vesnici, ve které majitelé bydlí, nakonec jsme kousek došli pěsky. To, že jsme u správného domu, jsme poznali podle borderky skákající na plot a usmívající se majitelky. Otevřela nám branku a záhy se na nás sesypala hromada štěňátek. Byla mnohem menší, než jsem si myslela - což je dobře, protože, jak se říká, co je malé, to je hezké. Paní nám jen ukázala, která z nich je holčička a kteří pejsi už jsou zadaní. Zbývali nám na výběr dva, to mě ale nějak moc nezajímalo, protože jsem se okamžitě vrhla k jednomu, který měl půlku obličeje bílou a tím se lišil od ostatních štěňat. Také měl krásnou hladkou srst, byl drobnější a nadšením celý bez sebe. Většinou ohrnuju nos, když se mi pes snaží olizovat obličej, ale tímhle jsem se trpělivě nechávala omývat několik minut. :D Ostatní štěňátka už mě prostě tolik nezajímala, našla jsem to své vyvolené a už jsem jiné nechtěla. Pohráli jsme si i s těmi ostatními, protože zkrátka všechna štěňata jsou nádherná, roztomilá a nevím co ještě. Zaplatila jsem zálohu 2 tisíce, obdržela jsem potvrzení od majitelky, dohodli jsme se na termínu odběru a jeli jsme zase domů.
Bylo to teprve předevčírem a já na toho psího kluka musím pořád myslet. Už třetí den vkuse pročítám všelijaké články, mám vybrané granule, které budu kupovat, hračky, ostatní potřebné věci, dokonce jsem objednala pamlsky za několik stovek, které mu určitě vystačí alespoň na půl roku. Strašně se těším, až tady to malé stvořeníčko bude ťapkat. Až s ním budu chodit na dlouhé procházky, až se s ním budu mazlit, až se mnou bude usínat v posteli, až ho budu učit různé povely. Mám pocit, že to těch 12 dní snad nepřežiju. Ještě skoro 2 týdny a já už mám pocit, jako by tu byl a mám nastudováno téměr všechno skrz na skrz. Takže až se ho konečně dočkám, určitě můžete čekat spoustu článků a fotek, které se budou týkat tohohle malého zlobidla jménem Cedric. A nakonec nějaké fotky, které mi zaslali majitelé e-mailem (jelikož mě samozřejmě nenapadlo vzít si s sebou foťák).


Kruval a říše magie

8. srpna 2015 v 20:29 | Arielle |  Hry


Vzpomíná si někdo z vás na starou dobrou Ultimu Online? Tak právě na té jsme se rozhodli založit náš svět společně s tématikou Harryho Pottera. Momentálně za sebou máme půlroční alfa provoz a připravujeme se na beta provoz, který bude spuštěn v září.

Na našem serveru je dobré RP tou nejdůležitější věcí. Dobře víme, že existuje spousta virtuálních škol - Bradavic, a proto jsme se rozhodli vytvořit něco, o čem budeme moci říct, že je, z velké části, naše práce. Pokud jste fanoušky Harryho Pottera, nemůže se vám stát, že přijdete k nám do hry s tím, že už všechno víte, jelikož náš svět je zkrátka jiný. Nenacházíme se v Londýně v Anglii, ale v městečku Kurort v Rusku. Nenakupujeme v Příčné ulici, ale v Křížové. Neodjíždíme Bradavickým expresem do Bradavic - plujeme lodí do Kruvalu.

Jsme tým několika lidí, které baví vymýšlet nové věci a uvítají nové hráče, kteří by pomohli rozvíjet svou postavou příběh a události hry. Herní doba je od 17 hodin, své tedy najdou i ti pracující, kteří nemají čas sedět u hry celý den.

Na našich webových stránkách se toho dozvíte víc: http://kruval.cz
Doufám, že jsem vás alespoň trochu nalákala a těšíme se na vás ve hře :)