Listopad 2015

Tolik povyku kvůli Francii?

15. listopadu 2015 v 11:10
Vybrala jsem to jako článek na téma týdne vzhledem k tomu, že nic neovlivní lidi tolik jako dobrá propagace.
Opravdu to nechápu. Stává se tolik katastrof, který média nepropagujou, tolik událostí, při kterých zemře několik tisíc lidí... pomodlí se za ně někdo? Změní si na facebooku profilovku do barev země těch, co umřeli? Vzpomene si někdo na těch 150 tisíc lidí, co umírá každej den? Bude někdo psát #prayforbeirut? A co #prayforindonesia? Ne, nebude. Víte proč? Protože se o tom všude nepíše. A proto, že to není Paříž, proboha. Stát se to jinde, je to každýmu úplně jedno, protože se takovýhle věci dějou ne-li denně. Proč by se měla upřednostňovat stovka lidí, která zemřela při útoku v Paříži před stem tisíc lidí co umřeli při požáru v Indonesii?
A prosímvás, nechoďte na mě s tím, že tím Francii vyjadřujete soucit a podporu. Tím, že si změníte profilovku, nikoho neoslníte, nepodívaj se na to příbuzný zemřelých. Nevrátí jim to toho člověka. Chcete vyjádřit podporu? Chcete se za Paříž pomodlit? Tak sakra vypněte facebook, zapalte si svíčku a vzpomínejte na ty, co tam zemřeli. Pomodlete se. Upřímně, a ne tím, že si na fb napíšete #prayforparis.
Někde jsem ještě narazila na názor, že nás to prej sjednotí a teroristi se toho zaleknou, když uvidí, jak při sobě stojíme. To jako vážně? To, že si změníme profilovku, vyděsí teroristy? Ale prosímvás. Těm je to úplně ukradený.
Přijde mi to hrozně nefér. Jasně, je to v pohodě soucítit. Ale proč nesoucítíte i s jinýma lidma, co kde zemřeli? Proč je tak důležitých sto lidí v Paříži, ale na statisíce se zapomíná?
Na konec dám jeden obrázek, kterej asi nejlíp vyjadřuje můj názor.


Focení zadarmo

7. listopadu 2015 v 16:20 Novinky - zážitky
Po skoro třech tejdnech focení zadarmo se musím trochu svěřit. Jsem začínající fotograf a chtěla bych vypíchnout plusy a mínusy provozování tohohle koníčku, co se focení lidí týče. Když jsem si pořídila foťák, napsala jsem do jedný skupiny na fb, že nabízím focení zdarma, jelikož si chci udělat nějaký portfolio. Nečekala jsem, že se mi ozve moc lidí, ale ozvalo se jich asi 70. Z toho jsem jich objednala asi 40, s tím, že fotím zadarmo jenom do konce listopadu. S pár lidma to nakonec nevyšlo, nebo jsem to odřekla, jelikož dělat tohle každej den je vážně dost vyčerpávající. Ale abych se teda dostala k těm plusům a mínusům (zaměřuju se jenom na focení lidí venku)


PLUSY:

Poznáte nový lidi. Mezi těma lidma, co mi napsali, byla i jedna paní, se kterou si teď píšu, chodíme ven, do kina, atd. Plus jsem poznala jednu holku, kterou určitě "využiju" na další focení. A to jsem těch lidí dohromady až tolik nefotila. Zkrátka i přes "práci", a hlavně takovou kreativní, poznáte spoustu lidí. Ještě zmíním kluka, kterýho jsem díky tomu poznala a kterej ovlivnil pár událostí a celkově jsem díky němu opět poznala několik lidí, který taky z části utvářej můj život. No, co bych dělala, nemít ten foťák :)
Naučíte se nový věci. Co si budeme povídat, ale k tomu, abyste se učili fotit, vám nějaká příroda nestačí, potřebujete živý a pohyblivý objekty. Teď se ještě ke všemu docela brzy stmívá, takže se naučíte trochu i zacházet s přizpůsobením foťáku momentálnímu světlu.
Dostanete se ven. Osobně s tím mám trochu problém, mám takovej celkem blbej talent izolovat se od lidí, takže abych tomu předešla, potřebuju pořád někam chodit. A tohle je úplně ideální. I když se vám nechce, tak prostě jdete.
Lidi si vás všimnou. Jelikož fotíte zadarmo a máte to jako koníček, fotíte prakticky všechno, na co natrefíte. A fotograf se vždycky hodí, ať už na akce, jen tak, nebo na svatby. Postupně se vám to začne přelívat v práci, která vás ještě k tomu i baví.


MÍNUSY:

Lidi jsou nespolehlivý. Víte, když už fotím zadarmo, tak bych čekala, že si ty lidi sami pohlídaj, kdy je mám fotit a sami se ozvou, jelikož je to v jejich zájmu. Ne v mým - já si ráda udělám pauzu. Očekávám, že se mě zeptaj, kdy se mi to hodí a sami řeknou, kdy by to vyhovovalo jim. A ne tak, že já domáhám odpovědi a pak se dozvím, že mám bejt v tolik hodin tady a tady. Takovejhle přístup prostě ne-e. Až za to budu placená, proč ne. Ale nejsem.
Neváží si vaší práce. Další věc. Opět, když to dělám zadarmo, byla bych víc než ráda, kdyby lidi moje fotky šířili v původní kvalitě a především s mým podpisem. Vždycky jim to řeknu, vždycky jim pošlu originální fotky, upravený a zvlášť s podpisem a poprosím je, aby šířili ty s podpisem. Co myslíte? Jeden tu fotku ořízne tak, že tam ten podpis vůbec není vidět a druhej to postne v takový kvalitě, že to úplně sráží krásu tý fotky. Vážně, jeden by se z toho posral. Ty lidi si neuvědomí, že vy si kvůli nim uděláte čas, věnujete jim samotným třeba 3 hodiny denně a potom ještě další 2-3 hodiny strávíte úpravou fotek. Proč taky, zapózuju si, pak oříznu podpis a budu se chlubit novou profilovkou.
Musíte se přizpůsobovat počasí a denní době. Zvlášť teda teď, kdy se už ve 4 začíná stmívat. Takže v jednu sraz, nalíčit a šup šup. Stejně jako nemůžete nafotit slunečný fotky, když prší. A přece jenom přidávat sluneční paprsky ve photoshopu není moc fajn. Bohužel ateliér jako amatér nemám k dispozici, takže tohle musím řešit docela často.To je asi tak všechno, co mě v tuhle chvíli napadá. Určitě je toho mnohem víc, ale tohle jsou asi takový ty nejdůležitější body. V nejbližší době bych si asi chtěla pořídit externí blesk a možná fotit nějaký akce, to se uvidí, každopádně mě to focení hrozně baví a chtěla bych se mu věnovat i dál :)Meant to be

1. listopadu 2015 v 16:23 Texty písniček
Napsáno 13. 10.


I dreamt of you last night
You cut your pretty hair
You were dressed in black and white

I think you looked alright
But it was in your eyes
I saw it in that sight

I think about you while I'm going home
I think about you though I'm not alone
I'm drowning in the deep blue sea
Feels like I'm not where I should be

Cause we were meant to be
Yeah we, we were meant to be
And it's all I see
That we, we were meant to be

Said I don't understand
All the things you do
The music and your band

I just wanted your hand
Someone I can trust
But alone I stand

I think about you while I fall asleep
I think about you while I'm falling deep
I'm drowning in my head
While I'm laying in my bed, oh me

Cause we were meant to be
Yeah we, we were meant to be
And it's all I see

That we, we were meant to be

Insult to injury

1. listopadu 2015 v 16:22 Texty písniček
Popravdě nevím, kdy přesně jsem to napsala, ale myslím, že někdy začátkem září.


I feel so frustrated
Too many days that I spent on a prayer
Every day I'm waiting, every day I'm playing
The game I don't want to play

Dear boy, what are you here for
Too many words that's been wasted your way
Every single promise, but you know I'm honest
You try but it stays the same

You don't give a fuck about what I say
Running for my life to die another day

You just add insult to injury
I'm drowning in my misery
Drowning in the history
Swallowing my agony
You just add insult to injury
Another insult to my injury
No..

Madness, tell me when
Too many voices, they talk in my head
So I bite my tongue but everything is wrong
I assume they just want me dead

All you see through your eyes is you
This is far cry from loving true

You just add insult to injury
I'm drowning in my misery
Drowning in the history
Swallowing my agony
Again, again, again

Drowning in my agony
Denying all my history
I'm the nightmare in my misery
And you just add insult to injury
Another insult to my injury
Another nightmare to my misery

No..


He's always late

1. listopadu 2015 v 16:20 Texty písniček
Takže jsem se konečně probrala textama, který jsem tak průběžně psala a řekla si, že je teda zveřejním, i když nejsou nějak úžasný a některý z nich ani dokončený.
Tenhle text jsem napsala 23. 6. 15

He's late
And I wait, and I wait, and I wait

My man is a good man
And he treats me well
He does the best, he does what he can
Sometimes we get drunk
Those are nights that we feel young
Other days we just lie in bed
Tonight I lie alone and it's making me sad

Cause he's late, he's late
he's always late
And I wait and I wait and I wait wait wait
Tonight I have myself to date
Cause he's late again
And I wait wait wait

Out of money every day in week
That's okay I have his love
But his love just makes me weak
He says he understands everything I feel
Maybe I love him for real
But sometimes I wish I could be dead
Tonight I ask myself why he's not here yet

And he's late, he's late
he's always late
And I wait and I wait and I wait wait wait
Every morning I get up so late
But that's fine cause he's late

And I wait wait wait